Paslanmaz çelik flanş hakkında önemli noktalar

1 göz korozyon nedeniyle Isıtma, flanş kapak kaynak akım önlemek için çok büyük değil, daha az karbon çelik elektrotlar daha % 20, ark çok uzun, hızlı soğutma olmamalı, boncuk daraltmak için uygundur.

2, elektrot kuru tutulmalıdır, düşük hidrojen türü 1 saat (değil tekrarlanan kurutma, ya da başka ufalanma çatlama için eğilimli cilt) 200-250 ℃ kuru olmalıdır, elektrot yapışma, engeller şekilde değil artan karbon kaynak içerik kaynaklanan etkisi ve kalite kaynak için yağ ve diğer kir kireç-Titania türü 1 saat 150 ℃ kuru olmalıdır.

3, paslanmaz çelik flanş kaynak, tekrarlanan Isıtma çöktürülmüş karbürler, azaltılmış korozyon direnci ve mekanik özellikleri.

4, krom paslanmaz çelik flanş kaynak ve Amerikan Standart flanş sertliği sonra büyük, basit-e doğru çatlamak. Krom elektrot (G202, G207) paslanmaz çelik kaynak, aynı tür kullanarak olmalıdır eğer 300'den fazla ℃ Onceden ve yazı kaynak yaklaşık 700 c yavaş soğutma. Kaynak sonra kaynak ısıl işlem mümkün değilse, paslanmaz çelik flanş kaynak çubuk (A107, A207) kullanmanız gerekir.

5, paslanmaz çelik flanş, korozyon direnci ve kaynaklanabilirlik istikrar öğeleri Ti, Nb, Mo, iyi kaynaklanabilirlik CR paslanmaz çelik flanş, miktarını artırarak ile geliştirmek için. Krom paslanmaz çelik Flanşlı elektrot (G302, G307), aynı türde olmalıdır kullanarak daha fazla 200 ℃ temperli Onceden ve post kaynak 800 ℃. Kaynak ısıl işlem mümkün değilse, paslanmaz çelik flanş kaynak çubuk (A107, A207) kullanmanız gerekir.