Paslanmaz Çelik Halat S Sebebi

Paslanmaz çelik tel halatın doğru kullanımı, önemli garantinin ömrünü, Paslanmaz Çelik Halat ve pratik uygulama sürecinde, operatörün dikkatsizliği nedeniyle Paslanmaz Çelik Halat'dan sağlamak için, belirli bir güvenlik riski ile sonuçlanan tel halat yorgunluğunun kullanılması. Burada, Chuang Yi herkes için bir sonraki iki nedeni özetliyor.

Birincisi, paslanmaz çelik tel halatını art arda Paslanmaz Çelik Halat üzerinden makara veya makara çizmesi, çok sayıda bükme, çelik tel yorgunluğunu kolaylaştıran Paslanmaz Çelik Halat, sertlik azaldı ve telin kırılmasına yol açtı. Ve yorgunluk kırık tel dış tel en şiddetli bükülme görünür. Normalde, yorgunluğun kırılmış telin görünümü, paslanmaz çelik halatın geç kullanıma çok yakın olduğu anlamına gelir. Sonuçlar, paslanmaz çelik tel halatın bükülme yorulma ömrünün D / d oranıyla (yani, rulonun çapı D ve tel halatın çapı oranı), Paslanmaz Çelik Halatın güvenliğiyle yakından ilişkili olduğunu göstermektedir faktör ve halat yapısı yakından ilişkilidir.

İkincisi, yorulmadan kaynaklanan gerginlik, gerginlik ve titreşim, yükün öncesi ve sonrasında frenin başlatılması ve başlatılması sırasında Paslanmaz Çelik Halat paslanmaz çelik tel halat olup, çekme gerilmesi metal yorulmasına neden olacaktır. Buna ek olarak, paslanmaz çelik tel halat genellikle bozulmaya ve titreşime maruz kalır, aynı zamanda yorgunluğa neden olur. Yorulma hasarının prensibi, stresin etkisi altındadır; ilk ince çatlak, Paslanmaz Çelik Halat ve kayma stresinin tekrarlanan plastik deformasyonunun etkisi altındaki çatlak ucunu oluşturmak için çeşitli kaymalara bağlı olarak ilk ince çelik tel yüzeyi, böylece kırılmaya kadar çatlak yayılımı. Yorgunluğu kırık telin genel olarak düz, çoğunlukla telin yüzeyinde oluşmasına ve çok düzenli olmasına neden olmuştur.

Nakliye: Halat ip halat ipi deliğini veya çelik boruyu mil deliğine takmak için kullanılabilir, daha sonra halat tokası borunun her iki ucunda ayarlanır, doğrudan yüksekten aşağı yuvarlanması yasaktır, Paslanmaz Çelik Halat ile geçiş sıçrama tahtası yavaş yavaş aşağı kayar Veya uzunca bir mesafe ulaşım ezici halının yüzeyini örtmek için değil, ipin yüzeyini direk olarak sokmayacak şekilde taşıdıysanız, yerden çıkarma, asılı duran bir vinç ile paslanmaya bağlı yağmurun etkisini önlemek için paslanmaz çelik tel halat kapağı.

Günlük Depolama: Paslanmaz çelik halat deposu, Paslanmaz Çelik Halat doğrudan güneş ışığının ve sıcak havanın kurumamasını önlemek için havalandırmalı ve kuru bir odaya konmalıdır; Dışarıda olmalı gibi, yağmurlukla kaplı yüksek zemin üzerine yerleştirilmelidir. Paslanmaz Çelik Halat Zemini 300mm veya daha fazla genel yüksekliğin üzerine yerleştirin.

Ve tel halat kendi eğilimi gevşek ve ters, çünkü Paslanmaz Çelik Halat bunu yapacak nesneleri havaya kalacak asılı nesneler, tel halat etrafında tek yönlü kullanamazsınız bir halter tel halat gibi Hava dönüşünde,

Kablo halat ipi olarak kullanılır, Paslanmaz Çelik Halat sadece gerginlik için kullanılır, tel halat boyunca tek yönlü olarak seçim yapabilir; daha iyi bir etki performansı olduğu için yük tel halatının, metal tel halatın en iyi seçiminin etkisini taşır.